Atatürk'ün Osmaniye'ye Gelişinin 91. Yılı

 


Atatürk'ün Osmaniye'ye gelişinin 91. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlama törenlerinin ilki Gar meydanında yapıldı. Atatürk'ün Osmaniye'ye trenle gelişinin sembolü olarak iki öğrenci tarafından taşınan Atatürk'ün fotoğrafı tören alanına getirildi.Atatürk'ün temsili karşılanmasının ardından Halk Oyunları gösterisi sunuldu. OsmaniyeBelediyesi Mehter Takımı gösterisini müteakip, bando, tören bölüğü ve Mehter eşliğinde kortej yürüyüşü düzenlendi.

Devlet Bahçeli Meydanı'ndaki tören alanında sona eren kortej yürüyüşünün ardındanAtatürk Anıtına valilik çelengi sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile buradaki tören de son buldu.

Törenlere Vali Yardımcısı M.H. Nail Anlar, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye İl Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, OKÜ Rektörü Prof.Dr. Orhan Büyükalaca, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri DerneğiOsmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, askeri ve sivil erkan ile öğrenciler, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tarih: 18.01.2016