Suçüstü Yakalandı Yine de İnkar Etti

 

Adana'da, müşteri gibi davranan sivil polisle otelde buluşan 34 yaşındaki Fatma B. ile erkeklere pazarladığı arkadaşı 47 yaşındaki Figen B. suçüstü yakalandı. Suçlamayı kabul etmeyen Fatma B., "Ben eğlencesine gelmiştim. Kimseden para almadım" dedi.

Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Fatma B.'nin hem fuhuş yaptığını hem de arkadaşı Figen B.'ye müşteri bulup otellerde fuhuş yaptırdığı ihbarını aldı. İhbarı değerlendiren polis, iki kadını takibe aldı. İki kadının otellerde fuhuş yaptığını belirleyen polis, savcıdan izin alıp müşteri gibi Fatma B.'yi aradı. Fatma B. saatine 150'şer lira para isteyerek polise otelin adresini verdi. Polis otele gelerek kadına 300 lira verdi. Parayı veren sivil polis daha sonra kimliğini göstererek iki kadına gözaltına aldı.

Figen B., ifadesinde arkadaşının kendisine müşteri ayarladığını ve fuhuş yaptığını söyledi. Figen B., ifadesinin ardından serbest bırakılırken suçüstü yakalanan Fatma B. ise eğlenmek için otele geldiğini belirterek, "Ben eğlencesine gelmiştim. Arkadaşlarla eğleniyoruz, kimseden para almadım" diyerek suçunu inkar etti.

Fatma B. sorgusunun ardından 'fuhşa aracılık ve yer temin etmek' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Tarih: 18.01.2016